Новини

«...Несла свій смерті хрест мовчазно Україна»

 

IMG 9043Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися.

На днях, ціла Україна в скорботі схилить свої голови вшановуючи 85-роковини Голодомору.

Віддаючи шану мільйонам українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках в нашому закладі проведено годину памяті на тему: «...Несла свій смерті хрест мовчазно Україна», який підготувала і провела вчитель історії Купчак Оксана Ігорівна з учнями 10-а та 8 кл.

Мета даного закладу – поглибити знання присутніх про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, виховувати повагу до історичного минулого свого народу, який вистояв і проніс свої традиції через різні випробування, вшанувати пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, розвивати у дітей траурний етикет, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих, сприяти вихованню в учнів почуття милосердя до оточуючого світу, спонукати вихованців до глибокого аналізу життєвих ситуацій виробляючи навички милосердної поведінки в соціумі.

Вдало і органічно розповіді доповідачів-учнів доповнювалися та підтверджувалися відеосюжетами та історичними фактами про ті страшні часи. Поминальним жестом покаяння і перестороги була хвилина скорботи, запалені свічки памяті вихованцями закладу, тиха та щира молитва, яка злітала з дитячих уст.

«Сміливішає пам’ять, мужніє душа, розковується свідомість, звільнена від страху. На десятиліття можна засекретити архіви, приховати викривальні документи, замести сліди злочинів, переписувати історію. Але з пам’яттю народу нічого не вдієш. Доки існуватиме народ – доти буде жити його память» - такими словами педагог завершила захід та зобов`язала всіх учнів переглянути «Стіну памяті», яка оформлена у фойє закладу.