Новини

Намисто зимових свят

 

P2110003Зима багата на церковні свята. Впродовж трьох місяців ми маємо нагоду по-справжньому поринути у святкову атмосферу. За звичаями та обрядами, які супроводжують нас у цьому часі, важливо розуміти суть та глибокий духовний зміст цих свят.

Про це якраз і говорили вихованці Заліщицького обласного багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру на своєму клубі вихідного дня. Розпочався він із свята Введення в храм Пресвятої Богородиці. Зачарували всіх душевною піснею про Матінку Божу с.ХристинаСНДМ із Стефанією Підковою.

Далі діти розкривали суть кожного свята – намистинки: Святого апостола Андрія Первозванного, Миколая – Чудотворця, циклу Різдвяних свят, Богоявлення, Трьох Святих, Стрітення Господнього. Проникливі і влучні слова дітей та ведучих О. М. Герлевич і С. П. Підкови торкалися струн душі кожного в залі.

Театралізоване дійство «Вертепу», яке підготували с. Христина з учнями, всі вітали гучними оплесками. Особливо відзначились Марта Самсон в ролі Ангела, Олександр Габорак, Денис Онуляк, в ролі Пастушків та Ярослав Івасишин в ролі Ірода.

Виступаючих доповнювали слайди та перегляд відеофільму про неповторний яскравий колорит Водохреща. За кожним кадром діти бачили не тільки зовнішні барви, а й прагнули осягнути духовне. А це найголовніше.

На своє радісне і світле свято пятикласники запросили с. Тересу СНДМ.

Вихованці під супровід фортепіано Марії Іванівни Гембатюк співали, колядували, щедрували. Олександр Габорак обрядовою піснею - засівалкою дарував усім побажання – здоровя, щастя та добра.

Щиро, радісно, емоційно й зворушливо лунала колядка за колядкою «Нова радість стала», «Добрий вечір тобі пане господарю», «Небо і земля», «Ой сивая та й зозуленька» та ін.

А на завершення діти отримали солодкі подарунки, про які подбала адміністрація закладу.

Цей спів іскристого настрою, урочистого піднесення наповнював радістю усіх, зєднував у молитовному дусі. Такі заходи гуртують, відроджують у памяті передані нам нашими прародичами чудові українські зимові свята, колядки, щедрівки, віншування-побажання, які прославляють Всевишнього, вчать мудрості, бути щирим до своїх ближніх, а в майбутньому стати хорошими християнськими батьками і достойними громадянами рідної неньки-України.