Новини

Тиждень історії і права

PC110363 В рамках Всеукраїнського тижня правознавства з 7.12 по 14.12.2014 р. в закладі проходив  історико – правознавчий тиждень.

 План заходів:

1. Відкриття тижня.

2. Клуб вихідного дня «Вітчизна слави і доблесті край».

3. Перегляд історичного фільму «Останній бункер».

4. Оформлення книжкової виставки у шкільній бібліотеці «Я і закон».

5. Виставка дитячих робіт та малюнків на тему: «Знай свої права».

6. Відкритий урок з історії України в 9 кл. на тему: «Визволення України. Перемога».

7. 10-го грудня - Всесвітній день прав людини. /Оновлення інформаційного  вісника/«Історія в портретах і фактах».

8. Виховний захід «Суд над порушниками прав казкових героїв».

9. Тренінгове заняття у 8 кл. «Твій вибір- твоя відповідальність» .

10. Години спілкування, виховні бесіди на правову тематику.

11. Написання листів та виготовлення пам`ятних сувенірів для воїнів, які воюють в зоні АТО.

12. Зустріч із представниками юридичної служби у справах дітей та молоді. Бесіда на тему: «Дрібна крадіжка-шлях до великого злочину».

13. Тренінгове заняття в 9 кл.: «Закон і право для всіх єдині».

14. КВД «Королева Конвенція».

15. Підведення підсумків тижня. Відзначення найактивніших учасників.

 Урок з історії України в 9 класі на тему :«Звільнення України. Перемога.» актуально вписався в тематику історико - правознавчого тижня, бо будь - яка війна – порушення права на життя. Вчитель  історії  Купчак О.І. за допомогою ігрових засобів, проблемного навчання, елементів інтерактивних технологій продемонструвала участь українців у роки Другої світової та радянсько-німецької війни. В ході уроку вчителька намагалася вчити дітей оцінювати події минулого в світлі сучасного, аналізувати конкретну ситуацію, усвідомлено ставитися до війни, як злочину проти людини зокрема та народу взагалі. Також педагог працювала над розв`язанням корекційних завдань щодо розвитку мислиннєвих операцій аналізу та узагальнення, розвивала вміння працювати колективно, виховувала почуття приналежності до української нації, патріотизму, толерантності.

Виховний захід «Суд над порушниками прав казкових героїв» був проведений у дуже цікавій та неординарній формі, який підготувала і провела соціальний педагог  Маланчук Н.В. Вся глядацька аудиторія разом із казковим Суддею засудили вчинки Мачухи та її лінивих доньок  по відношенню до Попелюшки,  вчинки Бармалея  щодо дітей, Лисицю Алісу та Кота Базиліо за негативне ставлення їх до навчання Буратіно, Бабу Ягу за викрадення казкових персонажів та незаконну торгівлю ними. Суд виніс усім справедливі рішення і підсудні покаялися у своїх вчинках та пообіцяли виправитися, стати хорошими. Також учні мали змогу переглянути відео презентацію під назвою «Права дитини».

Шкільним психологом Боднарук  Н. В. у 7-10 класах були проведені тренінгові заняття, на яких учні поглиблювали знання про права і свободи людини, дитини, вчилися використовувати їх у вирішенні реальних життєвих ситуацій. Завдяки цікавим методам і формам роботи старшокласники вчилися не тільки поважати та виконувати свої права, а з повагою ставитися до інших та не порушувати прав сторонніх людей. За допомогою вправи «Вогник надії» вихованці висловлювали сподівання на подолання своїх поганих рис  характеру, не порушувати прав інших, на краще майбутнє України.

Живучи в жорстокому сьогоденні, переживаючи із народом України за її долю  вихованці закладу під час цього тижня вирішили  морально підтримати бійців АТО. На засіданні учнівської ради було вирішено віддати свої Новорічні подарунки воїнам-захисникам, учні кожного класу малювали малюнки та писали листи, із вихователями в`язали теплі шкарпетки, а із вчителями швейної справи виготовляли захисні сітки та шили маскувальні халати для воїнів із надією на швидку Нашу ПЕРЕМОГУ.