Історія

 

Коротка історична довідка:

В 1934 р. в будинку сучасної районної поліклініки, що знаходиться неподалік нашого закладу, з власної ініціативи та за власні кошти єпископа Григорія Хомишина був створений дитячий сирітський притулок, в якому дітей-сиріт доглядали сестри-служебниці монастиря Непорочної Діви Марії м. Заліщики.
В 1944році, під час війни, приміщення притулку забрали під військовий шпиталь, а дитячий притулок перевели в приміщення колишньої гімназії, де зараз і знаходиться Заліщицький обласний багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр. З 1945 року дитячий сирітський притулок набуває статусу дитячого будинку для дітей-сиріт; пізніше стає спеціальним дитячим будинком для дітей – сиріт офіцерів та військовослужбовців.

   1964 р. реорганізація закладу. Всіх дітей – сиріт переводять в інші дитбудинки області, залишивши одну групу в складі 30 чоловік-випускників для закінчення навчання.

На базі Заліщицького дитячого будинку, того ж року, у листопаді, було відкрито Заліщицьку допоміжну школу - інтернат для дітей з вадами  фізичного та розумового розвитку.

 Згідно рішення Тернопільської обласної ради від червня 2009 року школа – інтернат була реорганізована в обласний заклад освіти «Заліщицький обласний багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр».